Lees Luister online

Volg Luister!

 

Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie

Inloggen



stelling

Het is onbegrijpelijk dat Renée Fleming gekozen heeft voor de popmuziek
 
  •  

Deze uitgave in Luister:

- Rivalen op Malta
- Wat bezielt Renée Fleming
- Liza Ferschtman komt met nieuws
- Orkesten aan het werk
- De moderniteit van Mahler

  •                          
Wereldpremiere ontdekte koorwerken Brahms bij viertakt podium  E-mail

Op 5 maart zijn voor het eerst twee tot nu toe onbekende koorwerken van Johannes Brahms te horen, in een concert, maar meteen daarna ook op de radio. Het klassieke radiostation van de Beierse omroep in Duitsland zendt de koorwerken uit, in een uitvoering van het Beierse omroepkoor onder leiding van Peter Dijkstra. Ook Viertakt Podium zal de opnamen vanmiddag laten horen.

De manuscripten werden op 12 februari gevonden in een bibliotheek in München. Het gaat om twee stukken voor mannenkoor, die Brahms op 19-jarige leeftijd schreef. Volgens de Beierse omroep is de echtheid inmiddels bevestigd. Vandaag zijn de composities voor het eerst uitgevoerd, tijdens de seizoenspresentatie van het Beierse omroepkoor. En zo meteen wordt een opname van die wereldpremière uitgezonden door het klassieke radiostation in Beieren.

Voor Brahms-liefhebbers is het extra bijzonder: het zou gaan om de vroegste werken van de componist die ooit hebben geklonken. Uitgave van de partituur is gepland in de herfst van dit jaar.

Bron: Viertakt