cover125

Lees Luister online

Volg Luister!

 

Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie

Inloggen



stelling

Ik bezoek dit jaar het Storioni Festival.
 
  • fluitkoning

Deze uitgave in Luister:

- Ralph Rousseau op zoek naar de stilte
- Componist van de maand: Michel van der Aa
- De fluitkoning; Emmanuel Pahud
- Het Philharmonic op hun tour door Europa

ECM Artist In Concert: Anouar Brahem  E-mail

Anouar Brahem komt deze week met het prachtige programma, The Astounding Eyes of Rita naar België.

The Astounding Eyes of Rita is een verrassend en persoonlijk album geworden. Hoewel hij nieuwe klankkleuren en -combinaties heeft samengebracht, blijft hij altijd de onmiskenbare Anouar Brahem, met muziek die je uit duizenden herkent. De combinatie van de basklarinet met de ud doet bovendien denken aan Anouar’s “Thimar” trio. Klaus Gesing en Björn Meyer kennen beiden een muzikaliteit die jazz overstijgt. Een samengaan van donkere, warme geluiden met de afgebakende drums van de Libanese percussionist Khaled Yassine. Dit album is ter nagedachtenis opgedragen aan de Palestijnse dichter Mahmoud Darwish.

Anouar Brahem speelt met zijn kwartet drie concerten:

  • 21 april: Centre Culturelle, Huy
  • 22 april: De Roma, Antwerpen
  • 23 april: Flagey, Brussel
Anouar Brahem is beschikbaar voor interviews. Voor meer informatie over dit album, of om alvast stukjes te beluisteren, check de website van ECM Records.

Brahem won in Nederland een Edison met zijn trio-cd 'Le Voyage de Sahar" en ook met deze kwartet-cd heeft hij al vele mooie internationale recensies te pakken. Een kleine greep d.m.v quotes:

“Brahem evokes a 21st Century Andalusia, European and Arab sensibilities have merged so profoundly … its beauty is undeniable.” New York Times

"Albums as perfect as this appear rarely." Phil Johnson, The Independent

 

Bron: ECM Records