Bach: Een magische sfeer

BACH
(3 Bach Darago)
Arias for Alto
Zoltan Darago (alto), Les Talens Lyriques o.l.v. Christophe Rousset
AparteMusic AP 336 • 1u00’
WAARDERING 10

Soms als ik kijk naar de uitvoeringslijst van oudgedienden als Christophe Rousset vraag ik mij af of die mensen überhaupt weleens een film kijken? De hoeveelheid muziek waarin een Rousset zich in de loop der decennia heeft ingegraven is ontzagwekkend. Wellicht dat zijn bredere kijk op de barok en het uitgraven van al die minder bekende componisten en partituren de geest ook jong houdt.

Uit ervaring kan ik zeggen dat werken met inspirerende zangers tot gevoelens van jubel en enthousiasme kan leiden. Dan kun je dingen bereiken zoals hier in Allein zu dir, Herr Jesu Christ, of Vergnügte Ruh waarin Zoltan Darago’s ontroerende alt met zijn diepzilveren timbre in alle eenvoud de schoonheid van Bach senior vangt. Het is een werkelijk prachtige stem. Daar hoef je eigenlijk weinig meer aan te doen en Rousset stelt zich dientengevolge bescheiden op. Gaandeweg ontstaat er een magische sfeer, zoiets als in de openingsmaten van Nikischs Oberon-ouverture. Je bent op slag eeuwen terug in een tijd waarin het leven in een andere toonsoort was gestemd. Vergeet de religieuze context van deze aria’s. Wat Rousset en Darago vooral perfect weten uit te drukken is dat er een wereld zonder auto’s, industrie, telefoon, tv en internet heeft bestaan. Ik kwam hiervan tot rust.

RENÉ SEGHERS

Dit is een van de tienen uit Luister 785. Wilt u meer recensies lezen? Sluit dan hier een abonnement af en krijg automatisch toegang tot honderden andere recensies én voorgaande edities van Luister.

5/5 - (3 stemmen)
Facebook
Twitter

Laatste artikelen