In november 2025 wordt Jos van Immerseel tachtig. Hij viert dat onder andere op 14 en 15 november in respectievelijk de CCHA Parketzaal in Hasselt (aanvang 20.00 uur) en de Grange du Douaire in Ottignies (aanvang 20.30 uur), beide in België, samen met het blaascollectief WOLF. Zij spelen op historische instrumenten het Kwintet in Es K. 452 van Mozart en Kwintet in Es opus 16 van Beethoven. In het Belgische collectief WOLF treft Van Immerseel een generatie musici die hij zelf mee vorm heeft gegeven. De leden verdienden stuk voor stuk hun sporen bij de meest vooraanstaande ensembles die gespecialiseerd zijn in klassieke muziek op historische blaasinstrumenten.
Echt kamermuziekwerk
“Ik beschouw het als het beste werk dat ik ooit heb geschreven…” schreef Mozart aan zijn vader Leopold over zijn kwintet voor piano en blazers. Diep onder de indruk nam de jonge Beethoven de instrumentatie, toonsoort en structuur over voor een eigen werk. Beide componisten waren briljante pianisten, maar waar Mozart een echt kamermuziekwerk creëerde met een subtiel samenspel tussen alle partijen, werd het bij Beethoven een miniatuurconcerto met een uitgesproken pianovirtuositeit. Ook schittert Van Immerseels pianoforte nog in een pareltje van Haydn.
Pianoduo
Jos van Immerseel behoort tot de pioniers van de historische uitvoeringspraktijk in Vlaanderen en ver daarbuiten. Naast bespeler van historische klavierinstrumenten (meestal uit zijn eigen collectie) is hij onderzoeker, docent en dirigent. Muziek in haar vele facetten staat centraal in zijn werk en leven. In die hoedanigheid geniet hij erkenning wereldwijd, en heeft hij generaties musici beïnvloed. Naar aanleiding van zijn tachtigste verjaardag presenteert hij dit najaar verschillende programma’s. Zo geeft hij naast het programma met WOLF op 30 november een recital met Ayako Ito, de pianiste met wie hij al sinds 2016 een duo vormt, in de Grote Kapel ten Walle in het Belgische Torhout (aanvang 11.00 uur). Op het programma staan werken van Schubert en Brahms.
Meer informatie vindt u hier


