Wonderfeel 2025

Van 4 tot en met 6 juli 2025 vindt de elfde editie van Wonderfeel plaats, het grootste buitenfestival voor klassieke muziek van Nederland. Drie dagen lang presenteren (inter)nationale musici op zeven podia avontuurlijke programma’s, met lijnen naar jazz, pop en niet-westerse muziek. Dit alles vindt plaats in de prachtige natuur van Landgoed Groeneveld in Baarn, waar bezoekers struinend en picknickend van concert naar concert kunnen gaan.

Nieuwe klok

Ook diverse Nederlandse componisten leveren een bijdrage met recent werk. Componisten Anthony Fiumara en Mathijs Leeuwis presenteren Battles & Silences, uitgevoerd door HIIIT. Voor hun stuk is acht kilo aan Oekraïense kogelhulzen omgesmolten tot een nieuwe klok. Vernietiging wordt getransformeerd in schoonheid. Componist Marike van Dijk treedt op met haar Nu Art Orchestra,  een nieuwe bigband met een indrukwekkende mix van gevestigde namen uit de Europese jazzscene en aanstormend talent.

Historische heksen

In They Have Waited Long Enough geven componisten Saskia Venegas, Amarante Nat en Diamanda Dramm een stem aan historische ‘heksen’. Hun werken worden uitgevoerd door sopraan Katharine Dain en het Ragazze Quartet. De teksten zijn van de Britse bestsellerauteur Natalie Haynes, die bekendstaat om het hervertellen van klassieke mythen vanuit een vrouwelijk perspectief. Percussionist DOMINIQ en componist Jelle Verstraten bundelen in de theatrale show A New Dawn hun krachten met breakdancer Redo.

Historische opname

Violist Julija Hartig en componist/elektronica-artiest Akim Moisenkov belichten in Black Rainbow Julia Hartigs familiegeschiedenis aan de hand van migratieverhalen van drie generaties vrouwen. Hartig verweeft Hongaarse volksmelodieën, haar eigen vioolspel en zelfs een historische opname van haar betovergrootmoeder met de live-elektronica van Moiseenkov tot een indrukwekkende reflectie op identiteit, afkomst en verbinding.

Informatie en kaarten: wonderfeel.nl

Facebook
Twitter

Laatste artikelen